Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım, Yazılım ve E-Ticaret

Web tasarım ile E-Ticaret alanında yer alabilir; kurumsal kimliğinizi güçlendirebilir, hedef kitlenize ulaşarak yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı günümüzde bir web sitesi, dijitalde var olmak isteyen tüm kişi ve kurumlar için olmazsa olmaz amiral gemisidir.

Web Tasarım
Hizmeti

01
Kullanıcı Deneyimi Odaklı (UX)

Tüm web sitesi tasarımı projelerimizde kullanıcı odaklı bakış açısı ile hareket ediyoruz. Çünkü değişen rekabet koşulları ve teknoloji kullanıcı davranışlarını etkiliyor. Bu nedenle ilk önceliğimiz sitenize gelen ziyaretçilere kaliteli bir deneyim sunmaktır.

02
Özgün Tasarım Çalışması ve Unsurları

Renkler, fontlar, anlatış biçimi veya görseller gibi markanız hakkında fikir ve duygu uyandıracak unsurlar web site tasarımı çalışmalarında oldukça önemlidir. Bundan dolayı firmanızın ruhuna ve aktarmak istediği mesaja uygun, kullanıcı dostu tasarımlar geliştiriyoruz.

03
Mobil Uyumlu (Responsive)

Günümüzde ziyaretçiler, klasik masaüstü bilgisayarlar yerine mobil cihazları daha fazla kullanmakta. Bu nedenle cep telefonları, tabletler hatta televizyonlar gibi sitenize ulaşırken kullanılabilecek tüm cihazlarla uyumlu tasarımlar gerçekleştiriyoruz.

04
SEO Uyumlu Tasarım ve Kodlama

Değişen teknoloji ve kullanıcı tercihleri doğrultusunda artık internette görünmeyen bir web sitesinin ticari bir getiri sağlaması çok zor. Bu nedenle 212 Dijital’de tüm profesyonel web sitesi tasarımı çalışmalarımız SEO uyumlu olarak hazırlanmaktadır.

05
Hızlı Performans ve Güvenlik

Hiç birimizin bir web sitesi sayfasının açılmasını 3 Sn’den fazla beklemediğini düşünürsek hızın bizim için ne kadar önemli olduğunu anlamış oluruz. Bu nedenle tüm web sitelerimiz gerçekten hızlı, stabil ve güvenlikli olarak yapılmaktadır.

06
Periyodik Bakım ve Yedekleme

Sanılanın aksine bir web sitesini yaptırmak; onu korumak ve geliştirmenin yanında işin en kolay kısmıdır. Bu nedenle kendi sunucularımızda barındırdığımız projelerinizi günlük olarak bulut sistemine yedekliyor ve tüm bakımlarını gerçekleştiriyoruz.

Web Tasarım
Süreci

01 - Sizi Dinliyor ve Anlıyoruz

Web sitesi tasarımı ve web yazılım sürecinin en önemli aşaması firmanızın ihtiyaçlarını doğru belirlemektir. Bu noktada markanızı, hedef kitlenizi, ürün/hizmet içeriklerinizi, bulunduğunuz sektörü ve rakiplerinizi doğru anlamak için fiziksel/online görüşmelerle çalışırız.

Toplantı
Arge

02 - Web Sitesi Tasarım/Yazılım Süreci

Sizden aldığımız bilgilendirmeden sonra bir taslak çalışma hazırlarız. Onay vermenizle birlikte de web sitenizin tasarım/yazılım sürecine geçeriz. Web siteniz ortalama 1-2 ay içerinde hazırlanmaktadır. (Teslimat süresi projeye göre +/- değişebilmektedir)

03 - Gerekli Kontrol ve Testler

Web sitenizin sunumunun ardından gerekli revizyon talepleriniz gerçekleştirilir. Daha sonra hem sunucu hem de kullanıcı tarafının kontrolleri için birtakım testlerden geçirilir. Yaşanması muhtemel tüm kötü senaryolar bu aşamalarda test edilir.
Kontrol
Uygulama Takip

04 - Web Siteniz Yayında

İstemiş olduğunuz revizyonlar tamamlanıp farklı testleri de geçtikten sonra artık web siteniz yayına hazır hale gelmektedir. Bu noktada sizlerin belirleyeceği bir gün ve saatte web siteniz yayınına devam edeceği sunucuya taşınarak ziyaretçilerinize açılır.

Teklif Al

Markanız İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İster Misiniz?

Teklif Al

Markanız İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İster Misiniz?

Web Tasarım
Nedir?

Web tasarım nedir sorusuna verilebilecek en kısa yanıt; belirli bir amaç doğrultusunda ziyaretçilere sunulmak üzere hazırlanan, görsel ve metinlerden oluşan, tasarım ve uygulama fikirlerinin hayata geçirilmesidir. İçerisinde barındırdığı başlıca unsurları düzen, renk, font, içerik, navigasyon, yazılım vs. oluşturmaktadır. Tabi ki tüm bunlar dışında dijital dünyaya giriş yapmanızı sağlayacak olan özel amaçlı web siteleri de bulunmaktadır.

Bir web sitesi öncelikle belirli bir amaca hizmet etmesi için yapılmaktadır. Bu kurumsal web sitesi tasarımı öğeleri barındıran şirket sitesi de olabilir, ürün ve hizmet satışlarının yapıldığı bir e-ticaret sitesi de. Bunların dışında gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar sonucunda resmi kurumlar da kendilerine ait web sitelerine sahip olabilmektedir.

Web Tasarım Nedir
Web Tasarım Ne İşe Yarar

Web Tasarım
Ne İşe Yarar?

Kaliteli ve amacına uygun olarak tasarlanmış ise aslında web tasarım ne işe yarar sorusunun cevabını sitenin kendisi vermektedir. Günümüzde genellikle ticari amaçlarla kullanıldığı için tabi ki ilk akla gelen e-ticaret siteleri olmaktadır. Kurumsal web tasarım firmaları tarafından hazırlanan bu siteler sayesinde firmalar ürün ve hizmetlerini tüm dünyaya pazarlayabilmektedirler.

Benzer şekilde markaların satış dışında farklı hedeflerine de hizmet etmektedirler. Marka bilinirliğini arttırmak, müşterileri ile daha sağlıklı ve yakın bir bağ kurmak, dijital kimliklerini oluşturmak veya paydaşlarına doğru bilgi aktarımını gerçekleştirmek gibi. Hangi sebeple olursa olsun web sitesi tasarımında iyi sonuçlar alınmak isteniyorsa dikkat edilmesi gereken deneyimli ve alanında uzman ekipler tarafından, arama motorlarına uygun olarak yapılmasıdır.

Web Tasarım
Nasıl Yapılır?

Peki bir web tasarım nasıl yapılır? Neredeyse tüm kaliteli tasarım firmaları web tasarımı yaparken benzer süreçlerle hizmet sunmaktadır. Öncelikle yapılacak olan görüşmede markanın ihtiyaçları ve projenin hedefleri belirlenir. Sektör ve rakip analizlerinde incelenecek olan tasarımlar da çıkış noktası için yol gösterici olabilir. Bundan sonra hazırlanacak olan proje taslakları üzerinden birlikte ilerlenir.

Taslaklara onay alınmasının ardından web tasarımı ve kodlama aşamasına geçilir. Gerekli çalışmalar tamamlanıp nihai taslağın onayından sonra ise artık test adımına geçilir. Web sitesi hem kullanıcı hem de sunucu tarafında bazı kalite testlerine tabi tutulur. Web tasarım ajansları tarafından son olarak, belirlenen gün ve saatte hazırlanan web sitesi sunucuya taşınarak ziyaret açılır.

Web Tasarım Nasıl Yapılır

Web Tasarım Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Web sitesi tasarımı nedir?

Web tasarım nedir sorusuna verilebilecek en kısa yanıt; belirli bir amaç doğrultusunda ziyaretçilere sunulmak üzere hazırlanan, görsel ve metinlerden oluşan, tasarım ve uygulama fikirlerinin hayata geçirilmesidir. İçerisinde barındırdığı başlıca unsurları düzen, renk, font, içerik, navigasyon, yazılım vs. oluşturmaktadır. Tabi ki tüm bunlar dışında dijital dünyaya giriş yapmanızı sağlayacak olan özel amaçlı web siteleri de bulunmaktadır.

Web tasarım ne işe yarar?

Kaliteli ve amacına uygun olarak tasarlanmış ise aslında web tasarım ne işe yarar sorusunun cevabını sitenin kendisi vermektedir. Günümüzde genellikle ticari amaçlarla kullanıldığı için tabi ki ilk akla gelen e-ticaret siteleri olmaktadır. Web tasarım ajansı tarafından hazırlanan bu siteler sayesinde firmalar ürün ve hizmetlerini tüm dünyaya pazarlayabilmektedirler.

Web sitesi tasarımı nasıl yapılır?

Neredeyse tüm kaliteli web firmaları benzer süreçlerle hizmet sunmaktadır. Öncelikle yapılacak olan görüşmede markanın ihtiyaçları ve projenin hedefleri belirlenir. Sektör ve rakip analizlerinde incelenecek olan tasarımlar da çıkış noktası için yol gösterici olabilir. Bundan sonra hazırlanacak olan proje taslakları üzerinden birlikte ilerlenir.

Web sitesi yaptırmayı düşünüyoruz fakat alan adı, sunucu, logo vs. ihtiyacımız da bulunuyor. Bunlar için de yardımcı oluyor musunuz?
212 Dijital Reklam Ajansı olarak sadece web tasarım hizmeti vermiyoruz. Ek talebiniz doğrultusunda hem alan adı hem de sunucu hizmetleri sunmaktayız. Ayrıca ekibimizde yer alan uzman personellerimiz sayesinde tüm logo, banner, reklam görselleri, ürün çekimleri, tanıtım videoları vs. gibi ihtiyaçlarınız için de sizlere yardımcı olmaktayız.
Ortalama bir web sitesinin tamamlanma süresi nedir? Ne kadar zaman sonra siteyi teslim ediyorsunuz?

Web sitesi tasarımları için net bir süre belirtmek zor olsa da genel olarak ortalama 1-2 ay olarak söyleyebiliriz. Elbette bu projenin detaylarına göre değişkenlik gösterecektir. Anlaşmamızdan sonra yapılacak olan iş sözleşmemizde ise projenin kesin teslim tarihini görebilmektesiniz.

Firma olarak E-Ticaret’e girmeyi düşünüyoruz fakat bu konuda pek bilgimiz yok. Nereden nasıl başlayabiliriz?
Ajans olarak bir e-ticaret projesinin fikir aşamasından başlayan her noktasında deneyim sahibiyiz. Sizlere muhtemel tüm süreçleri yapacak olduğumuz detaylı görüşmelerde en ince ayrıntısına kadar aktarmış oluyoruz. Web sitesinden pazar yerine, SEO çalışmasından ürün çekimine, tanıtım filminden reklam kampanyasına kadar dijital pazarlama alanındaki tüm aşamalarda sizleri doğru bir şekilde yönlendiriyoruz.
Sitenizde tasarım fiyatları yazmıyor. Hizmet fiyatlarınızı neye göre belirliyorsunuz ve nasıl bilgi alabiliriz?
Tüm çalışmalarımızı web tasarım paketleri dışında tamamen markaya/projeye özel olarak tasarladığımızdan net bir fiyat belirtebilmemiz ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bu noktada sizlerin istek ve ihtiyaçları maliyetlerimizi (Buna bağlı olarak web tasarım fiyatlarını) belirlemede etken olmaktadır. Net bilgiyi teklif aşamasında maliyet kalemlerini belirledikten sonra markalarımıza yazılı olarak aktarmaktayız.
Web sitesine ek olarak mobil uygulama da yaptırmak istiyoruz. Bunun için de yardımcı olabilir misiniz?
Yazılım ekibimizle birlikte ihtiyacınız olan tüm mobil uygulamalar noktasında yardımcı olmaktayız. İster Android isterseniz de iOS gibi en çok kullanılan mobil platformlar için her türlü uygulamayı geliştirebilmekteyiz.
Bize Ulaşın