Seo

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO hizmeti ile potansiyel müşterilerinizin arama motorlarında yapacakları ürün ve hizmet sorgularında organik olarak (Ücretsiz bir şekilde) karşılarına çıkabilirsiniz. Bu sayede web sitenize kalıcı ziyaretçilerin (Potansiyel müşterilerin) gelmesini sağlayarak cironuzu ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

SEO - Arama Motoru
Optimizasyonu Hizmeti

01
Sektörel Rakip Analizi

Faaliyet sürdüğünüz sektörün dijitaldeki durumunu bilmeden bir SEO çalışması yapabilmek mümkün değildir. O nedenle içinde bulunmuş olduğunuz alandaki sektörel durumu, rakipleri, güçlü ve zayıf yönleri inceleyerek bir yol haritası çıkarıyoruz.

02
Anahtar Kelime Analizi

Çalışmalar ilk olarak detaylı anahtar kelime analizi ile başlar. Markanıza değer katacak olan doğru kitlenin ürün ve hizmetlerinize nasıl ulaşmaya çalıştığını öğrenerek web sitesi içeriklerinizi bu yönde iyileştirmek projenin başarıya ulaşabilmesi için oldukça önemlidir.

03
Detaylı Teknik Analiz

Site içi SEO çalışması (On-Page) iki ana başlıkta değerlendirilir. Bu aşamada yazılım ve içerik tarafında gerekli olan iyileştirmeleri gerçekleştiriyoruz. Meta etiketleri, başlık seçimleri, html kodlaması gibi unsurların uygun olup olmadığını araştırıyoruz.

04
İçerik Geliştirme

On-Page SEO tarafındaki teknik sorunları düzenlendikten sonra hem mevcut sitenizin içeriğini düzenliyor hem de yeni içeriklerle web sitenizin çok daha kaliteli bir yapıya gelmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda kullanıcı deneyimini merkez alarak farklı tasarımsal düzenlemeler gerçekleştiriyoruz.

05
Referans Bağlantıları

Referans bağlantılar site dışı SEO çalışması (Off-Page) işlemlerinin temelini oluşturmaktadır. Hem sitenizin otoritesini yükseltmek hem de doğru kitleyi yönlendirebilmek adına farklı işlemler gerçekleştiriyoruz. Tüm süreç boyunca doğal çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

06
Şeffaf Raporlama

SEO danışmanlığı bilinen hizmetlerin dışında neredeyse tamamen sanal bir işlem olduğu için analiz ve raporlamalar sürecin başarısının/başarısızlığının takip edilebilmesi için oldukça önemlidir. Çalışma boyunca şeffaf, kolay anlaşılır ve düzenli raporlarla sürekli olarak sizleri bilgilendirmekteyiz.

SEO - Arama Motoru
Optimizasyonu Süreci

01 - Analiz ve Yol Haritası

Öncelikle gerekli analizleri yapıp buradan elde ettiğimiz veriler ışığında izleyeceğimiz yol haritasını belirliyoruz. Bu aşamada rakiplerinizden web sitenizin durumuna, içeriklerinizden sektörel rekabet düzeyine kadar birçok unsur SEO uzmanı ekibimiz tarafından incelenir.
Toplantı
Arge

02 - Site İçi Çalışmalar (On-Page SEO)

2 Ana başlıkta yapılacak olan çalışmalardan site içi düzenlemelerine başlanır. Burada kullanılan yazılım altyapınız, gereksiz kod dizinleri, düzenlenmesi gereken URL yapıları gibi birçok farklı detay analiz edilir. Sonuçlar markalarımıza detaylı bir raporla aktarılır.

03 - Site Dışı Çalışmalar (Off-Page SEO)

Site dışı arama motoru optimizasyonu çalışmaları özetle web sitesinin internetteki otoritesini arttırma çalışmaları olarak özetlenebilir. Haberler, sektörel tanıtımlar, müşteri yorumları gibi hem sizlere yeni ziyaretçiler getirecek hem de sitenizin otoritesini arttıracak olan backlink çalışmaları gerçekleştirilir.

Kontrol
Uygulama Takip

04 - Düzenli Rapor Takibi

Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi SEO danışmanlığı hizmetimizde de markalarımızı düzenli aralıklarda gönderdiğimiz raporlarla bilgilendiriyoruz. Tüm detayları kolaylıkla takip edebildiğiniz bu raporlarda sitenizin durumu hakkında devamlı bilgi sahibi oluyorsunuz.

Teklif Al

Markanız İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İster Misiniz?

Teklif Al

Markanız İçin Neler Yapabileceğimizi Öğrenmek İster Misiniz?

SEO
Nedir?

SEO nedir özetlememiz gerekirse; “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Arama motoru optimizasyonunda amaç; web sitenizin, önce kullanıcılar daha sonra da arama motorları için iyileştirme çalışmalarıdır. Bu sayede belirlemiş olduğunuz arama sorguları için internette üst sıralarda yer alarak, potansiyel müşterilerinizin web sayfanızı daha fazla ziyaret etmesi amaçlanır.

Profesyonel SEO çalışması sayesinde, belirlenen arama sorgularından daha fazla trafik almaya başlayan web sitenizin güvenilirliği (Otorite puanı) artar. Böylece internet üzerinden ürün veya hizmetlerinizi arayan ziyaretçiler sitenizi daha fazla ziyaret etmeye başlar. Bu da marka bilinirliğinizi, güvenilirliğinizi, ürün satışlarınızı veya hizmet verdiğiniz müşterilerin artmasını sağlar.

Seo Nedir
Seo Ne İşe Yarar

SEO
Ne İşe Yarar?

SEO ne işe yarar sorusunun birden fazla cevabı mevcut çünkü markanıza birden fazla açıdan fayda sağlamakta. Öncelik kurumsal SEO hizmeti ile markanızın bilinirliği ve güvenilirliği artmaktadır. Bu da günümüzde bir markaya yapılacak uzun vadeli en iyi yatırımdır. Şu bilinen bir gerçek ki, arama motorlarında özellikle ilk sayfada yer alan web siteleri kullanıcıların zihninde bir güven sinyali oluşturmaktadır.

Ayrıca doğru search engine optimization teknikleri ile firmanızın cirosu da artmaktadır. İster ürün ister hizmet satışı gerçekleştiriyor olun hiç fark etmez. Günümüzde hepimiz neredeyse tüm ihtiyaçlarımız için interneti (Özellikle Google arama motorunu) kullanmaktayız. Tam bu noktada ihtiyaçlarını arayan hedef kitlenizin karşısına çıkmanız, sıfır reklam maliyeti ile satışlarınızı arttırmanızı sağlayacaktır.

SEO
Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Neredeyse tamamen deneysel bir alan olan kurumsal SEO danışmanlığı değişik şekillerde yapılabilmektedir. Şu çok iyi bilinmelidir ki uzmanlar/ajanslar birbirinden farklı yöntemler deneyerek projeyi başarıya ulaştırmaya çalışabilir. Çünkü aslında yapılan bir nevi tersine mühendisliktir. Bu işlem arama motorlarının sonuçlarındaki kriterlerin analiz edilmesi ile sağlanır. Özetle sitenizin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesidir. (Örneğin başlık etiketleri, açıklama bölümleri, mobil uyumluluk, kaliteli içerik veya site haritası gibi)

Farklı yazılım araçları ile başlayan analiz sürecinde, karşılarında bulunan yapay zekaya karşı çalışan profesyonel kişiler/ajanslar; sonuçtan nedene doğru bir yol izlemektedirler. Google başta olmak üzere hiçbir arama motoru sıralamalarını belirleyen kriterleri açıklamadığı için başarılı olmuş sitelerin, niçin ilk sıralarda olduğu belirlenip ona göre bir aksiyon alınması ile hizmet sağlanmaktadır.

Seo Nasıl Yapılır

SEO Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

SEO nedir?

SEO nedir özetlememiz gerekirse; “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Arama motoru optimizasyonunda amaç; web sitenizin, önce kullanıcılar daha sonra da arama motorları için iyileştirme çalışmalarıdır. Bu sayede belirlemiş olduğunuz arama sorguları için internette üst sıralarda yer alarak, potansiyel müşterilerinizin web sayfanızı daha fazla ziyaret etmesi amaçlanır.

SEO ne işe yarar?

SEO ne işe yarar sorusunun birden fazla cevabı mevcut çünkü markanıza birden fazla açıdan fayda sağlamakta. Öncelik kurumsal SEO hizmeti ile markanızın bilinirliği ve güvenilirliği artmaktadır. Bu da günümüzde bir markaya yapılacak uzun vadeli en iyi yatırımdır. Şu bilinen bir gerçek ki, arama motorlarında özellikle ilk sayfada yer alan web siteleri kullanıcıların zihninde bir güven sinyali oluşturmaktadır.

SEO nasıl yapılır?

Şu çok iyi bilinmelidir ki uzmanlar/ajanslar birbirinden farklı yöntemler deneyerek projeyi başarıya ulaştırmaya çalışabilir. Çünkü aslında yapılan bir nevi tersine mühendisliktir. Bu işlem arama motorlarının sonuçlarındaki kriterlerin analiz edilmesi ile sağlanır. Özetle sitenizin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesidir. (Örneğin başlık etiketleri, açıklama bölümleri, mobil uyumluluk, kaliteli içerik veya site haritası gibi)

SEO fiyatları nasıl belirleniyor? Neye göre bir ödeme yapıyoruz?

SEO fiyatları birçok unsura göre değişkenlik göstermektedir. Bu maliyetleri oluşturan kalemleri iki ana başlıkta toplayabiliriz. İlki insan emeği yani uzman arkadaşlarımızın sizler için yapmış olduğu mesai saatleri gelmektedir. Yetişmiş ve deneyimli kişilerin zor bulunduğu bir alan olduğu için en büyük maliyet unsurunu proje üzerinde çalışılması gereken zaman oluşturmaktadır. Bir diğer maliyet kalemini ise site dışı çalışmalara ayrılması gereken bütçe oluşturmaktadır. Tabi ki tüm bunların haricinde asıl bütçeyi belirleyen web sitenizin durumu, dijital otoriteniz, marka bilinirliğiniz, sıralama almak istediğiniz kelimelerin adeti ve zorluk seviyesi, sektörel rekabet vs. gibi unsurlar olmaktadır. Aylık SEO fiyatları tüm bu değişkenlere göre belirlenmektedir.

SEO paketleriniz var mı? Yoksa başka bir şekilde mi çalışıyorsunuz?

212 Dijital olarak hiçbir hizmetimizde paket hizmetler sunmamaktayız. Özellikle de SEO paketleri gibi web sitenize zarar verecek ürünlerden uzak durulması gerektiğini her platformda daima dile getirmekteyiz. Bunun yerine tamamen markaya (Hatta projeye) özel çözümler sunmaktayız. Her firmaya yapılması gereken çalışma birbirinden farklıdır. Bu bilinçle sadece size özgü bir yol haritası hazırlayarak tüm projeyi bu şekilde sürdürmekteyiz.

Ne kadar süre sonra yapılan çalışmaların etkisini görmeye başlayabiliriz?

Bunun için net bir cevap verebilmek ne yazık ki mümkün değildir. Sadece benzer deneyimlerimizden yola çıkarak tahminlerde bulunabiliriz. Çok genel geçer bir cevap vermek gerekirse de tüm gereklilikleri ortalama düzeyde karşılayan bir web sitesinin yapılan çalışmalara tepki verme süresi 3 ile 9 ay arasında değişebilmektedir. Bu süre çok zorlu projelerde 2 yıl da olabilir nispeten kolay ilerlenebilecek işlerde 1 ay da. Markalarımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde tahmini süreler hakkında tahminlerimizi yapılacak analizlere göre aktarmaktayız.

Yapmış olduğunuz çalışmalarda garanti veriyor musunuz?

Hiçbir projemizde sıralama, süre, ciro, dönüşüm garantisi vermiyoruz. Özellikle de söz konusu yüzlerce değişkenin yer aldığı ve neredeyse tamamen deneysel çalışmaların yapıldığı arama motoru optimizasyonu hizmeti olunca bununla ilgili hiçbir profesyonel SEO ajansı markalara garanti vermez. Hatta çoğu platformda şunu her zaman aktarmaya çalışırız; eğer bu tarz garantilerden bahseden bir firmaya ya da uzmana denk gelirseniz usulca oradan uzaklaşmanızı öneririz.

Aynı sektörden iki farklı firma geldiğinde nasıl hizmet veriyorsunuz?

Diğer dijital çalışmalarımızın aksine bu hizmetimizde aynı sektörde yer alan iki firma ile çalışmamaktayız. Bu hem etik olarak uygun değil hem de bizim çalışma ilkelerimize aykırı bir durum. Her zaman aynı anda sadece tek bir marka ile çalışmaktayız. Hatta bazı sözleşmelerimiz tamamen gizlilik üzerine yapıldığı için anlaşmamız bittikten sonra dahi; belirli bir süre aynı sektörden farklı bir firma ile çalışmayacağımıza dair yapılan sözleşmeler mevcuttur.

Bize Ulaşın